Cohen i Kobiety

starNa to wydarzenie dostępny jest bilet kolekcjonerskiWydrukowany na papierze wysokiej jakości z unikatową kolorową grafiką.

„Cohen i Kobiety” - trasa koncertowa, która jesienią 2018 roku zachwyciła polską widownię, wraca na afisz. Na scenach Katowic, Krakowa, Warszawy, Szczecina, Gdyni, Poznania i Łodzi widzowie oklaskiwali wspaniałe kobiety, cudowne artystki i przede wszystkim gwiazdy kilku pokoleń polskiej wokalistyki. Każda z nich w swój własny i niepowtarzalny sposób zinterpretowała niezapomniane przeboje Leonarda Cohena, legendarnego kanadyjskiego barda i poety. We wrześniu mija 85. rocznica jego urodzin, więc „Cohen i Kobiety” wracają na scenę.
 
Każdy z koncertów to magiczne spotkanie z nastrojową i niepowtarzalną piosenką Leonarda Cohena, który stworzył swój własny, unikalny styl i klimat. Doskonale odnalazły się w nim gwiazdy i wspaniałe wokalistki: Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Paulina Przybysz, Grażyna Łobaszewska, Julia Pietrucha, Barbara Wrońska i Matylda Damięcka. Każda z nich utworom Cohena dała coś z siebie, co w połączeniu z tekstami w przekładzie Macieja Zembatego i nieoczywistymi aranżacjami Leszka Biolika urzekało już przy pierwszym zetknięciu. Klimatu dopełniają wizualizacje i grafiki Matyldy Damięckiej.
 
Cohen i jego muzyka nie zawiodły mnie absolutnie nigdy. Choć artysta powiedział i nagrał w swoim życiu wiele, i choć nie napisze już nic więcej, to przemawia do nas głosem niezwykłych kobiet.
„Cohen i Kobiety” to spektakl, w którym wybitne polskie artystki zaśpiewają jego utwory, nadając im być może dodatkowe, unikalne znaczenie. Dla mnie prywatnie, możliwość aranżowania i produkowania muzyki do tego koncertu to wielki prezent od życia i szansa okazania szacunku oraz niezwykła podróż…
 
mówi Leszek Biolik, aranżer i producent muzyczny trasy koncertowej, od lat uznany kompozytor i muzyk chociażby legendarnej Republiki.

We wrześniu minie 85. rocznica urodzin Leonarda Cohena. To idealny  moment, by ponownie spotkać się z jego muzyką i przebojami tej miary co: „In My Secret Life”, „Suzanne” czy „Dance Me To The End Of Love” w niezwykłym towarzystwie kobiet, gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jeszcze w tym roku zapraszamy na koncerty do Bydgoszczy, Gdańska i Wrocławia. Kolejna część trasy „Cohen i Kobiety” wiosną 2020 roku.
Cohen i Kobiety
Loading...